Duben 2012

Už jsme tři! Lany dorazil ... :)

30. dubna 2012 v 13:31 | Teriz

Včera, 29.4.2012 k nám dorazil očekávaný Lancelot. My akorát obědvali, ale samozřejmě jsme i s talíři hned upalovali na stůl, který máme na louce, abychom mohli všechno vidět :) Lanyho odsedlali a vpustili do druhého výběhu (kde Ferdík ani Rudík nebyli) Jasné, že Ferdík se z toho mohl mále zbláznit a Rudánek tedy taky docela zvědavě koukal, ale i tak radši zůstavával ze Ferdíkem. Nejdříve se tam očuchávali a potom Lanyho vzali na zkoušku do Vltavy, co na to řekne. Ferdík plavení miluje, taky že jsme potom ještě byli, Rudík se to zatím učí ale Lany, toho to očividně taky moc bavilo :)
Nechali sjme ho vyválet a rozhodli jsme se, že určitě neuškodí, když je už pustíme k sobě.
Byli jak skvělá parta, klusali po boku nebo za sebou (Ferdík včele,za ním Lany a pak Rudík- od nejstaršího, po nejmladšího :D Lanymu je 7). Chudáka Lanyho nenechali nic pořádně prohlédnout, pořád ho očuchávali a tak. Když se mu to nelíbilo, dal to najevo kopnutím jedné zadní nožky.
Potom byl Ferdík na jedné louce a Lany s Rudym na druhé. Lany ví, že Rudánek je mladší, a tak si na něj začal trošku dovolovat. Ferdík to uviděl a najednou vystartoval skoro tryskem přímo k Lanymu, jen tak tak se mu vyhnul, chtěl se zastat Rudánka, na jeho (skoro) ,,syna,, si přece nikdo nebude dovolovat :D A z toho vznikla taková menší honička :)
Byl to fakt krásný okamžik :) Teď všichni stojí u stáje a podřimují.
A už se tomu dá říkat ,, STÁDEČKO ,, :) Jen doufám, že tu Lany zůstane co nejdéle :)
A co je taky dobré, že Lany se hned ten den naučil pít do Vltavy, takže to umí všichni tři. Jinak potom k večeru když Páťa (Lanýska majitelka) znovu přijela tak mě na něj posadila a on si jen tak chodil po výběhu... :)

Přidávám samozřejmě i fotky:)


Lanýsek a jeho majitelka Páťa přichátejí

Chvilka seznamování přes plot :)

Potom se šli schladit po dlouhé cestě

Ferdík i Rudánek se k němu hned přihrnuli :D

Lany se jím snaží utéct, ale Rudyho a Ferdu jen tak něco neodradí :D

Tohle vypadá jak secvičená drezúrní trojka :)

Rudík pak začal trošku dorážet a Ferdík běhal kolem :)

Očmuchávání.....Rudánek celou dobu prožvykoval (podřizoval se mu)

Teď Ferdík očuchává ... :)

Teď už všichni odcházejí, hrozně pěkná fotka, tokový 3 zadečci :D

,,Tři koníci jdou,rovnou za sebou......íha,íha hááá.......,, :D

Honička! :D

Hra na babu? Možná že jo, protože jednu chvíli běhal Lany za Ferdou a pak zase naopak :)


Doufám že se článek líbí a fotky taky ;)

Nový přírůstek!

24. dubna 2012 v 18:57 | Teriz |  Deníček-ostatní
Víte co? Víte co? Víte co? :D
Tak si představte, že o víkendu už kolem 8 večer najednou bouchla branka. Jdu se podívat na balkon, jenže vmi vypadla klika.... :D Tak jsme rychle seběhla dolů a podívala se naším francouzským oknem. Tam stál nějaký kluk (asi kolem 22 let, kluk říkám soudě podle mého bráchy, taky je mu tolik :D) a tak to říkám babičce a ta mě ven poslala abych se tam šla podívat. Jdu,jdu,jdu až dojdu k brance :D Normálně začal rozhovor mezi mnou, tím klukem a ještě stejně starou holkou (taky asi 22 let) a mnou. A víte o co šlo? Chtěli u nás ustáji hucula! No, je asi jasný, že tohle rozhodnutí já udělat nemůžu a tak jsem došla pro babičku. Rychle se oblíkla. Začala jim všechno vyprávět, jak to u nás chodí a jak to už bylo s podobnými ,,nájemníky,, ale ona babičku stejně přesvědčila. Já měla takovou radost! A zrovna ten den jsme uklízela s Verčou louku, rozhlídla se a viděla jsem Ferdíka a Rudíka jak se pasou a v tu chvíli jsem si řekla, jaké by to asi bylo kdyby tu těch koní bylo víc. Asi mám nějaké předpovídací schopnosti :)) Je to fakt skvělé, budeme moct jezdit na vyjížďky a navíc prý moc ráda pracuje s hřebci a tak by nám mohla s Rudíkem pomoci. Samozřejmě i já se od ní budu moct něco naučit :)
Je to fakt bomba, přidám vám nějaké fotky ;)
Jmenuje se Lancelot (tedy alespoň myslím :D, ale vím že mu říkají Lany)


Je moc krásný :)Už se fakt nemůžu dočkat, až tam budou 3 koníci :)

22.4.2011

23. dubna 2012 v 19:50 | Teriz |  Jezdecký deníček

Včerejší vyjížďka s Ferdíkem a kamarádkou Verčou.


Tak, dneska jsem byli já, Ferdík a kamarádka Verča na vyjižďce:)
Bylo to fakt super. Přišli sem ještě 1 další holky, kterým se líbí Ferdík i Rudík a tak tu dnes byli již po druhé.Už museli domů a Verče se hrozně někam chtělo vyject. Tak jsme vyčistili,nauzdili, nasedali a všichni vyjeli.Došli jsme až k údolí, tam jsem sesedla a šli jsme. Nahoře jsem zase nasedla a jeli jsme směrem k Pervidlu (hostinec) až k jejich domu. Tak jsme od ní dostala její chapsy, ketré jsou jí už malé :) Super né? :DJá sice mám svoje, skoro nové a pohodlnější, ale mít jedny ,,nouzovky,, se vždycky vyplatí :D Vrátili jsme se na hlavní cestu a zabočili mezi domky na menší prašnou cestičku. Cesta se stáčela doprava až potom jsme dojeli na rovinku, která se po chvíli stočila zase doleva. Přijeli jsme na začátek lesíka, který jsme po necelých 10 minutách projeli až na konec kde je tzv. ,,útes,, neboli mezi námi místními řečeno ,,vyhlídka,, či ,,špička,, . Raději jsme nedojeli až na úplný okraj, člověk nikdy neví ale i z toho místa , kde jsme stáli byl opravdu krásný výhled. Viděli jsme skoro všude a to hlavně na cestu, kde jsme vcháteli do údolí.
Už se začalo zatahovat a tak jsme se rozhodli, že se pomaličku vrátíme. Na pěšince jsme nedaleko uviděli tmavé mraky, ze kterých opravdu dost lilo. Zašli jsme do údolí, já seskočila z Ferdíka a otěže mu maličko připevnila za třmeny, aby mu nespadli. Pak jsem ho pustila a on šel za námi (děláme to tak vždycky,chodí za námi jako pejsek :))
Došli jsme dolů, tam zase nasedla Verča a za chviličkou jsme byli doma :)
Rudánek se mohl zbláznit, že Ferdíka zase vidí :D
Byla to jako vždy, skvělá vyjížďka .

Fotky v celém článku :)

Spřátelíme?

19. dubna 2012 v 20:58 | Teriz
Simi Maple- noita.blog.cz6/15


Beuleee- kone-horsemanship.blog.cz
Klára a Olga- konarky99.blog.cz
Anett- ziju-si-svuj-sen.blog.czDo komentářů napiš...:

1. tvojí přezdívku
2. tvůj blog
3. proč chceš spřátelit a o čem je tvůj blog?

Rudánek slaví 1. narozky!

19. dubna 2012 v 19:26 | Teriz

A je to tady!!!
Z Rudánka nám už vyrostl pořádný kus koně! Dne, 17.4.2012je Rudík ,,plnoletý,, .
Už je to přes půl roku, co ho máme a doslova nám vyrostl před očima. Vzpomínám si, když jsem ho viděla poprvé. Už tak byl nasvůj věk dost velký, byl asi tak nastejno s Ferdíkem. Dnes...? Dnes už Ferdíka přerostl o dobrých 15 cm :D
Já jenom doufám, že se všechno bude jen a jen lepšit a že jednou spolu toho hodně dokážeme....
Tímtobych mu chtěla popřát všechno nejlepší, hodně zdraví a hlavně až nám to spolu vydrží a rozumíme si jako do teď :DA ať nám rosteš do krásy a poslušnosti :D

Vím,někteří si asi říkají ,,pane bože, vždyť ona to píše jako by s tím koněm chdila nebo co...,, tak tady máte vzkaz: No a co? To že ho mám ráda je jen a jen moje věc a to že vy k žádnému zvířeti necítíte to co já k těm svým je vaše chyba....myslím ale že tohle si může říct jen ten, kdo v životě o koně ani nezavadil, tutíž těch, co můj blog navštěvují se to určitě netýká :)

No, jen jsem se o tuto radostnou zprávu chtěla podělit i s vámi ostatními a předem se omlouvám, že jsem tento článek nezhotovila už toho 17.4., nedostala jsem se k PC :)

Ještě jednou za nás všechny.......VŠECHNO NEJLEPŠÍ!!!!

(jen je mi líto Rudánka...až za ním přijedu, udusím ho a upusinkuji láskou... :D)

Deníček-19.4.2012

19. dubna 2012 v 18:41 | Teriz |  Deníček-ostatní


To je ale počasí co? Dneska po škole jsem šla ke kamarádce a to bylo i docela pěkně, sice to ještě pořád bylo na lehčí bundu ale kam se to hrabe na teď... :)
Přišla jsem od kamarádky zašla k PC a začala jsem pracovat na svém referátu ze zeměpisu. To už začalo pršet a obloha vypadala jako by měl do 10 vteřin přijít konec světa :D Píšu, píšu a najednou slyším burácení hromů! Je to už celkem dlouho co jsem slyšela bouřku. Možná už to bude dokonce půl roku...hmm... :) Byla jsem celkem ráda a dokonce i blesk přišel.....bouřka jako taková už sice skončila, a to skoro dřív jak začla ale pršet nepřestalo....to to zase ve výbězích bude vypadat :D Mě osobně teda bouřka ani déšt nevadí, ba naopak, mám je celkem v oblibě :D

A jaké je to u vás? Taky prší?
Zatím ahoj!

Kopyta nepočkají....

16. dubna 2012 v 16:40 | Teriz |  Deníček-ostatní

Dnes,15.3.2012 jsme s dědou dělali Ferdíkovi kopyta...Pršelo,déšť bubnoval do zad, ale kopýtka jsou přednější ... ;)
Tyjo...venku je ale počasí....... Včera bylo fakt krásně, ale dnes se to nějak zvrklo.No nic, Ferdík už měl trošičku přerostlá kopýtka, a nic nepočká ;) Děda vzal rašpli,kovářský nůž a štípací kleště na kopyta a namířili jsme si to rovnou ke stáji.
Rudánka jsme zavedli k němu do stáje a Ferdíka jsme nechali napůl v e stáji, napůl venku. Jelikož v dešti se toho moc nedá udělat, děda udělal jen zadní kopyta a v pátek, sobotu nebo v neděli jdeme na přední :)
Je to ale fakt hrůza....Je to fakt k naštvání, když Ferdíček námtak skvěle zvedá nohy,a Ruda by si jí radši utrhl...no snad se to nějak naučíme :)

Tak zase příště... ! :D

Galerie fotek

16. dubna 2012 v 14:24 | Teriz
FOTOGALERIE JE V REKONSTRUKCI, TUTÍŽ ZDE ZATÍM NENAJDETE ŽÁDNÉ FOTKY! DĚKUJI ZA POCHOPENÍ!TERIZAdminka-Teriz

16. dubna 2012 v 14:18 | Teriz


uklkf
uklkf
uklkf
Fotogalerie
uklkf
Já,koně,minulost...
uklkf

Něco o mě

16. dubna 2012 v 11:49 | Teriz


Je mi 17. Studuji druhým rokem na gymnáziu Arabská v Praze. Studuji přírodovědný obor, na vysokou školu zatím plánuji jít do Brna, na veterinu.
V Praze i bydlím, koníky mám však u babičky a dědy nedaleko Prahy, kam pravidelně dojíždím.
Kromě věnování se zvířatům také ráda fotím, kreslím, maluju.

U koní se pohybuji od 3 let, díky svým prarodičům, kteří mi v tomto věku koupili ponyho Ferdu. Dlouho jsme měli jen jeho, ve společnosti koní nebo ostatních koní, kteří u nás byli dočasně ustájení. Vlastního druhého koníka jsme koupili asi v roce 2010 a byl jím Picollo, roček shetlandského ponyho. Toho jsme ale tak do roka prodali, z důvodu koupě třetího koně- Rudyho, také ročka irského tinkera. Ferdu a Rudyho máme do dneška.
Koním se kromě citového hlediska věnuji na hobby úrovni. s Ferdou jezdíme hobby parkury do 80cm. S Rudym již rok jezdíme a zatím žádné větší plány nemáme, kromě společných vyjížděk :)
Jsem převážně samouk, ale pod trenéra občas jdu, samozřejmě.