Květen 2012

Diplomy-Poznávačka l.

31. května 2012 v 18:37 | Teriz


Ahoj! Udělala jsem na blogu 1. bleskovku a k mému překvapení byla účast vysoká. Někteří psali , že tomu nerozumí, ale jsem rády, že to alespoň skusili, a u někoho mě zase překvapilo, jak mco tomu rozumí ;)
Jak jsem vybírala vítěze?
No tak jak už jsem psala dříve, vítěze jsem vybírala podle toho, kdo byl nejblíž skutečnému věku koníka.
Diplomů jsem udělala 5, jak jsem slíbila a výsledky byly...no opravdu zvláštní,protože vyhráli převážně ti, co psali, že tomu nerozumí a ti, co psali rozvíjející odbronější věci byli vedle jak ta jedle :D
Akci jsem udělal, dá se říct, že i pro svoji potřebu. Vím kolik koníkovi je (vše zveřejním až na konci článku) a zajímalo mě, kolik mu tipujete vy. Když jsem viděla ty odpovědi, měla jsem takovou radost :D
A teď diplomky: (v celém článku)


Vyhrála jsem!! :D

29. května 2012 v 17:15 | Teriz


Ahoj všichni! Tak v první řadě se omlouvám za mou neaktivitu. Ve škole je teď fofr a o víkendu už totál nestíhám (tak řekněte, když mohu být u koní tak nebudu sedět u PC :D). Snad to pochopíte :)

Poznávačka I.

18. května 2012 v 21:56 | TerizAhoj! Připravila jsem si pro vás minisoutěž-poznávačku na téma ,,Poznáš,kolik mi je let?,,
Na obrázku výše je koník. Zkuste si tak tipnout, kolik mu asi tak může být let?
Suďte podle srsti,stavby těla apod....znalec odhande ;D A to vy jste :)
V příští poznávačce vám dám více fotek ;)

Více v celém článku........

Dodatečně z 13.5.2012

18. května 2012 v 14:29 | Teriz |  Jezdecký deníček

I malý poník je ,,tryskáč,, aneb jak jsme to nandali Lanymu :D

Takže :D Bohužel tento článek píši se spožděním několika dní, ale lepší vůbec někdy než vůbec :)Takže...začnu.. :)

Vyjížďka 12.5.2012

13. května 2012 v 11:42 | Teriz |  Jezdecký deníček

Dlouhá vyjížďka až do Bojanovic,cvlálání po loukách :)Dneska přišla Páťa v 14:30. Nasedlali jsme a vyjeli.Potřebovala dát nějaké holce papíry ohledně školy v Chuchli.My jsme dole ve Štěchovicích a ta holka je až u masečína-Bojanovice. Cválali jsme po hodně loukách, na té první se Ferdík tvířil jako že už nemůže, ale jakmile jsme se nacházeli kousek od jedné okolní stáje , Ferdík zavětřil a byl v klusu k nezatsaveí, takovej frajírek :D Dojeli jsme do stáje, kde byl předtím Lanýsek (Stáj Urban) a mají to tam moc pěkné. Ferdík se mále uřehtal jak byl rád, že vidí koníky :D Už jsme chtěli projet tou stájí a Páťa tam potkala nějakou holku a tak se k nám nakonec připojili další 3 koníci.Potom jsme dojeli k té holce a jeli nazpět. Byl tam kopeček a fo toho jsme se až roztryskali :D Cválali sjme hodně, potom jsme jeli po silnici, prostě super :)
Dojeli jsme domů a oba dva byli rádi, že jsme dorazili.

Fotky bohužel nemám,jen jednu,protože jsme potkali kamarádku Páti a její mamka nás mobilem vyfotila,jinak foťák na vyjdu ho sebou nenosím, kapsa u rajtek je moc malá :)


Pad na ježdění bez sedla

12. května 2012 v 14:14 | Teriz


Rozhodla jsem se že vám napíšu článek o tomto ,,prostředku,, který se jmenuje pad. Já na něm jezdím, a nejen tady na blogu, ale už i jinde se mě ptali, co to je....abych vám to tedy přiblížila... ;)


Trénink 8.5.

8. května 2012 v 20:30 | Teriz |  Jezdecký deníček

Trénování na Lanym a Ferdíkovi-parkur :)


Dneska jsme původně měli jet na dlouhou vyjížďku až na Masečín,ale protože to nějak nevyšlo,bylo už před dopolednem a jít tak daleko s koňmi v takovém vedru by nebylo nic moc. Ferdu a Rudu jsme s babičkou dovedli na louku (vodíme je tam na trávu vždycky na jaře),ale Lanyho ne, protože má průjem. Mohli se zbláznit,závisláčci ...:D Předtím jsme je všechny tak krásně vyhřebelcovali, ale protože se Lany zpotil,jak volal kluky k sobě, tak to nevydržel a celou babiččinu půl hodinovou práci poslal...,,do bahna,, :DA tak se Páťa rozhodla, že mě vezme na Lanyho na lonž.
Chvilku mě lonžovala a pak mě po louce pustila na krok,klus i cval. Bylo to super, byla jsme pochválena, že mi to prý jde a to mě hrozně moc potěšilo. Potom mě vzala i na skoky. Nejdříve jen kavalety, pak menší skoky a potom i vyšší, co jsme skákali včera. S Vendy né a né přeskočit to, ale mě to hned napoprvé přeskočil! Sice jsem se potom nějak neudržela a spadla jsem po doskoku, ale i tak to je úspěch,Lany šel pode mnou hezky , na to že jsem na něm byla dnes poprvé :)
Potom skákala i Páťa, pak zase já, ale potom už byl Lany nějak unavený, a tak jsme ho odstrojili a dali do výběhu.Sebrali jsme na obou loukách bobky a došli jsme na louku pro Rudu a Ferdu. Ferdíka jsme osedlali, nauzdili, vyčistili a zase trénovat skoky. Nejdřív rozpohybování a potom menší skoky.....vetší a tak. Ferdík má přezdívku ,,mašina,, potože má svůj styl skákání a vždycky má rezervu min. 30 cm a ani dnes tomu nebylo jinak.
Prostě super trénink! A těch fotek! Máme jich přes 500! :D Dám vám sem ty nejhezčí ale taky odkaz, kdyby někdo chtěl vidět víc :) A ještě něco, asi pojedeme s Ferdíkem na hobbíky :D
A Páťa pracovala s Rudanem,poprvé na lonži a taky čištění kopyt....zadní byly peklo,ale přední paráda :)
Fotky v celém článku....

7.5.2012

7. května 2012 v 21:51 | Teriz |  Jezdecký deníček

Vyjížďko-procházka aneb 1. výprava na ruce s Rudíkem :)


Tak dneska jsme byli zase na vyjížďce a tentokrát všechny tři.Rozhodli jsme se že Páťa začně nějak pracovat s naším Rudíkem a tak jsme dostali nápad, že bychom si dneska zkrátili vyjdu a šli i s Rudou.
Šli jsme po cestě a Ruda koukal, co se schovává za plotem, občas uskočil a tak. A v údolí jsme si říkali...to bude katastrofa, že to bude asi jako ,,hele ptáček,támhle list a helemese tady je kámen!,, :DAle všechny jsme koukali, Rudík byl úplně v pohodě a nakonec to byl nejhodnější koník výpravy :) Jinak na Hradištko (to je nad náma na skále) se dá jet po silnici a nebo údolím, tím jezdíme tam i zpět, ale aby toho Rudík poznal co nejvíce, rozhodli jsme se na zpáteční cestu pro silnici. Auta,bagry,prostě nic mu nevadilo. Jel kolem nás bagr, Rudík nic, ale Lany i Ferda mu do té cesty prostě zadek museli strčit :D Dojeli jsme domů , Rudánek šel na louku ale my (Lany,Vendy,já a Ferdík) jsme jeli dál k Mandátu a pak zase nazpět. Protože to byla trošku kratší vyjda, rozhodli jsme se pro sladkou tečku-parkur!
Já i Ferda milujeme překážky,Lany prý taky.
Vendy dědeček nám nejdřív postavil asi 30 cm překážku, to bylo v pohodě.Potom se to ale zvýšilo na cca 60cm. Já chvíli čekala,Lany-huculská povaha od přírody :D jí pokaždé zastavila tak to tam skoušeli asi 5x.....Ferdík jen podřimoval stranou a koukal.Když nás potom vyzvali aby jsme jeli, Ferdík rázem ožil a jel na překážku.S velkou rezervou to přeskočil. Já měla takovou radost že jsme to ,,natřeli,, většímu koni, ani nevíte jak :D Když ale Lany viděl Ferdu skákat, hned šel taky a bez odmlouvání. Bylo to skvělé, moc jsme si to užili :) Z tohoto bohužel foto nemám, ale potom jsem si zaskákali ještě večer , to už foto je :) S Ferdíkem jsme si i vyloužili i pochvalu ze všech stran, že je jako mašina a že skáče skvěle :)

Rozklikni celý článek a zobraz fotky


6.5.2012

6. května 2012 v 21:45 | Teriz |  Jezdecký deníček


Tak,od doby co se k nám Lanys ,,nastěhoval,, už uplynulo.....něco přes týden? Jo asi tak nějak to bude.Od té doby už jsem byla na vyjížďce asi 3 x a dnes jsme byli znovu. Bohužel fotky z vyjížďky nemám ale ze včerejšího plavení jich je spoustu :) Krásně jsme si zacválila a potom i zaplavali :)Trasu vám asi popisovat nebudu, pač to u nás stejnak nikdo nezná, zbytečných několik řádků navíc jen vám řeknu že jsme se pustili tak trochu do neznáma ale jakmile jsme popojeli kousek dál, vždycky jsem nala nějaký záchytný bod.
Každá vyjížďka trvala asi něco přes 2 hodiny a nemůžu si je vynachválit.Cválali jsme do kopce,koníci zachvíli budou v té nejlepší kondici .Dnes jsme se na konci stavili i na louce tzv. ,,pampelišková ráj,,.Vycválali jsme nahoru a tam jsme potom koně nechali chvíli napást. Řeknu vám, že jsme je tasm nechali pást cca 5 minut a Ferdík to strávil u jednoho trsu pampelišek jak byl velký :D Na začátku údolí si Vendy chtěla vyskoušet Ferdu, tak jsme se prostřídali.Na konci jsme se zase vrátili do sedel svých koníků a řeknu vám, že na Lanym se sice jede hezky, ale u Ferdíka v sedle je holt u Ferdíka v sedle :) Vendy řekla, že sama by to líp neřekla. Když potom jedeme splavení z luk do chladného údolí, je to fakt na místě , protože je tam moc příjemně.

No, neví co víc vám mám ještě napsat, sand že už by jsme přešli k fotkám ne? :DFotky v celém článku :)

Přihlášení koně-květnová fotosoutěž

1. května 2012 v 20:19 | Teriz
Zde najdete již přihlášené koníky do květnové fotosoutěže1. Gorísek a Lady
>WEB<

2. Hugo a Heidy
>WEB<

3.Chůvička a Lucka (poslala DenDa)
>WEB<

4.Rivee a Lisáček
>WEB<
Lisulin