Víkend 19.-21.4.

24. dubna 2013 v 18:19 | Teriz |  Jezdecký deníček
Něčo z víkendu od koníků :)
Více info a fotek najdeš v celém článku :)


Ahoj :) Přináším vám souhrn z toho, co jsem dělala o víkendu :)


V pátek jsem přijela ze školy na chatu v cca....3 hodiny odpoledne :) Počasí bylo takové...smíšené,nebyla zima ale sluničko nesvítilo,ale i tak už bylo krásně...rozeběhla jsem se hned na louku ke koníkům a málem jsem začala vřískat jak strašnou jsem měla radost! :D Prostě všude tráva...nádhera když začíná jaro,co myslíte? :) :D
Na louce jsem se docela prošla protože koníci byli až úplně vzadu,přestavovali jsme totiž ohrady,prodlužovali jsme je a teď jsou skvělé! :D
Ani jsem nejezdila...teda myslím :D Ale k večeru jsem pracovala s Rudánkem :) Jak jsem říkala že jezdím na ty kurzy přirozené komunikace, tak to pomaloučku začínám praktikovat na Rudyho. Jak jsem myslela, že budeme trénovat osobní prostor při vodění, když jde na volném vodítku za mnou,tak mu to šlo více než skvěle! A to jsem se ták těšila, že na něj vytasím ty naučené finty,jak do mě nedrkat atp....ale on se mě ani chloupečkem nedotknul...já zastavila a on hned zastavil tak půl metru za mnou,prostě skvělej! :))Pršelo...pršelo... :)
Jo,moc se toho dělat nedalo,jedině v pauzách kdy nepršelo, to jedině... :) Tak jsme s kamarádkou sebrali bobíky na loukách a pak šli domů si lehnout :D Asi po hodince co to vypadalo že nebude pršet aspoň tak hodinku jsem šli ven,něco udělali okolo koníků a šli jsme jezdit :)
S Ferdíkem jsme skákali, bylo to opravdu super :) Nejvíc jsme ten den skočili něco kolem 70 cm, to je takový náš normál :) To byl Ferdík ještě v celku normální, i když začínal dost zrychlovat, to ale nebylo nic oproti tomu, co předváděl v neděli.... :D

Krásná fotka,snažil se :)


Konečně teplo a sluníčko!! :D
Krásně se pracovalo. S dědou jsme šli uřezat nějaká břevna abych měla více překážek (trošku teď lepšíme jízdárnu-nový povrch a překážky :)) a když bylo tak nádherně tak jsme vzali barvy (červenou a žlutou) a hned jsme je natřeli! :)
Vypadají nádherně...hned je to skákání o zdibeček hezčí a zábavnější :D :)
Přijela moje kamarádka Verča a pak i moje další kamarádka,taková mladší,občas na Ferdu zajede :) Jenže co se nestalo...Ferda byl nějak v dobré náladě (není divu,všude tráva a krásné teplíčko,někdy ze sebe tu energii přece dostat musí!) a navíc prakticky neposlouchá nikoho jiného než mě...rozhodně to prosím neberte jako nějaké vytahování,ale skrátka je to tak :) Takže jsem chtěla aby ho opracovala nejdřív v kroku a měla co dělat aby ho vůbec rozešla...tak jsem nastoupila na Ferdu já,abych ho tedy (konečně... :D) opracovala,jinak bychom ta byli ještě do zítra. Jakmile věděl že mě má na hřbetě byl hned ochotný k práci,pobízet ho nemusím, ale z ostatních si prostě rád dělá švandu , zvlášť z těch mladších :DD
Něco jsem rovnou naskákala a už byl nějakej moc hrrr do běhání atp.... ale tak půjčila jsem ho té holčině :) Chvíli krok,klus a pak cval a nájezd na překážku...cválál,cválal a najednou jí to vyhnul...chvíli se držela a páč je zvyklá na sedlo, měla tak 20% šanci, že se na padu udrží. A taky že jo...po 5 vteřinách sebou plácla na zem....Ferda hzned běžel k vodě jako by nic se napít a pak se jen ták procházel.... kamarádka měla oteklou ruku a teď jí má v dlaze,ale nic vážného..naštěstí :)
Takže jsem si do parády vzala hocha já :D A jak hned šlapal ale jak! Takového jsem ho ještě na jízdárně nezažila!!! Div netryskal na překážky,neskákal ale lítal a i když byl už po celkové době tréninku (cca 1 hodina) celý splavený tak stejně pořád neměl dost!!! Furt zbrkle dával hlavu dolů a nacválával...já na něj..,, Kdo jsi a co jsi udělal s mým klidným Ferdou?,, :DD
Takže jaro se opravdu projevuje....dejte si pozor na své (dříve) klidné miláčky!! :DTak já doufám, že se vám článek a fotky líbili ;) Co nevidět jsem tu s dalším článkem! :)

Jo a pokud máte nějaké rady třeba k mému sedu a tak tak mi to prosím rozhodně napište!! Ráda přijmám nové rady a kritiku! :) Děkuji! :)


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jola a Katy Jola a Katy | Web | 24. dubna 2013 v 20:33 | Reagovat

Jé to jste si musely užít! Rudánek je skvělý! Ovšem že Ferda taky! Taky bych chtěla aby na procházce za mnou běžel kůň :D ale naši by se rozběhli na 100% :DJéj štěstí že to kamarádka nemá vážnější! Zas vám to spolu moc sluší! Krásný sed mě se líbí! No a Ferda má možná své období..no začíná se oteplovat tak chce řádit,dělat blbosti :D Ale neboj on se zase zklidní! :) Moc hezké fotky!

2 sannehorses sannehorses | Web | 25. dubna 2013 v 9:57 | Reagovat

to muselo být skvělé :D taky takhle blbneme ! já tedy dělám trikctraining :D nechceš být SB ?? prosím napiš na blog jestli ju nebo ne :D

3 Sunny Sunny | Web | 25. dubna 2013 v 14:57 | Reagovat

Určitě to muselo být super.... Koníci jsou úžasní, závidím cobíka :D

4 Kate a Mishka Kate a Mishka | Web | 25. dubna 2013 v 18:06 | Reagovat

Ahoj, založily jsme si společný blog o koních, kde na tebe čeká spousta zábavy a super článků. Budeme moc rády, když se k nám podíváš :-)

5 Rivee* Rivee* | Web | 26. dubna 2013 v 16:39 | Reagovat

Moc ti to s Rudánkem sluší, přirozená komunikace je nejlepší. Taky jsem to s Lisem zkoušela a mé zkušennosti jsou jedině pozitivní. :)
V sobotu u nás bylo taky hnusně, ale v neděli jsem jezdila v tričku, jaké bylo vedro. :) Tak aspoň, že se téhle holčině nestalo nic vážnějšího..
Skáčete moc krásně! Ferdík je šikula, a ty taky. :) My máme zase novou kruhovku a i pár nových břeven, přřemýšlela jsem, že je natřu, ale nemám čím. :D
A jinak, skáče se s padem dobře? Možná ho budu mít, protože 70 se mi bez sedla nechtějí skákat pořád, tak by mě zajímalo, jak dobře se s ním skáče. :)

6 Nikís Nikís | 26. dubna 2013 v 19:45 | Reagovat

Určitě budu ráda SB ,ale zrovna teď je můj blog pozastaven :)Až se vrátím dám vědět ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama