Závody 4.5.2013-Rohan Zdice

9. května 2013 v 14:19 | Teriz
Ahooj! :D Hlásím se a jsem strašně moc šťastná! :D
V sobotu jsme byli a závodech a já vám teď povím, jaké to bylo,jak jsme dopadli a vložím sem pár fotek :) Budu ráda za komentáře s případnou kritikou na to jak skáčeme atp... ;)

V celém článku najdeš více infotmací a fotky :)


Ráno jsem vstávala v 6. Vstala jsem a tak za 20 minut jsem se vyhrabala z domova a šla jsem za Ferdíkem :) Mezi tím přijela Verča a začli jsme čistit. Až se lesknul :3 :D Takže Rudík zabezpečený,vše připraveno a šli jsme nakládat do přepraváku. Ferdík dělal trošku scény no... :D Ale tak jsme vyjeli na cestu.Ujeli jsme asi 10 km a tak přemýšlím nad vším a najednou si tak říkám, že pak hned musím jít s průkazem na prezentaci...já na babičku...,,Máme ten Ferdův průkaz žejo?,,....,,Sakra..!!!,, .. jojo...zjistili jsme že nemáme průkaz takže jsme se chtěli vrátit ale zavolali jsme bráchovi který má chatu hned vedle nás, takže nám to přivezl,my jsme mezi tím zastavili a trhali trávu :)
Vyrážíme opět na cestu...
Dorazili jsme na místo asi v půl desáté,takže ještě času dost. Hned jsme Ferďáka vyložili,já se šla odprezentovat a šli jsme mezi ostatní koně a za kamrádkami (2 ségry,chodím s nimi do školy)...takže jsme konečeně mohli seznámit naše poníky :3 :D Rozhlídli jsme se a měli to tam fáákt moc hezké! Krásné barevné překážky (to jsem si uvědomila,jak moc jsem ráda, že my jsme ty naše natřeli,jinak by byl Ferdík asi dost vyjukanej...) a povrch skvělý...nebyl to písek, do kterého by se koníci bořili a zpomalovalo by je to,ale nějaký bílý písek s namletými pneumatikami...nevím jak se to jmenuje,už jsem zo zapoměla... :D
Odjela se první soutěž-30 cm na pony s vodičemi bez. Mezi tím jsme všichni sledovali parkur, protože trasa byla pořád stejná a všichni jsme se nahromadili u startovních listin :D Naštěstí jsem byla v 40 cm na limitovaný čas až 8... :D
Tákže hybaj na opracoviště.... Já myslela že toho Ferdu přizabiju... :D Byli jsme na opracovišti jakoby nad kolbištěm...zezačátku to bylo v pohodě,to jsme mohli i cválat ale pak mu nějak ruplo v kouli a začal protest....byl nadupanej jak něco.... normálně sem měla chuť vyjet z celýho toho areálu a jít ho protryskat na louku,co tam byla... :DD Ale tak zůstala jsem a krokovala jsem,poklusávala...kamarádka mi i občas musela Ferdíka povodit... :DZa chvíli sem ho ale nechala...říkala jsem si,že to snad zvládneme :)
40 cm na limitovaný čas
Ták...další pětice na společné opracování na kolbiště... najeli jsme a Ferdík už byl zase v pohodě! :) Prostě on je úžasnej :) Zkušební skoky byli 7 a 8 tak jsme si asi 3x zkusili a já ho už nechala :) 2x mě tam málem sejmuli 2 jezdci,jezdili sprominutím jak prasata...asi si mysleli, že tam jsou sami! -_- :D

Tákže...soutěž 40 cm na limitovaný čas...wihíí jsme na řadě! :D Stanovený limit byl 72 vteřin. Najednou jsme vjeli na kolbiště...poklona pro porotu,a mohli jsme začít. Wow! Ferda měl fakt dobrý mety! Když srovnám videa-rychlost Ferdíka z minulých závodů...tam taková pohodička a tady takový torpédo! :D No ale byli jsme moc rychlí,takže jsme se do nejlepší pětky na dekorování nedostali...vyhrál ten,kdo se nejvíc přiblížil času 72 vteřin a my měli 65... :D Ale zase sem si dokázala, že Ferdík umí být rychlí :)
Ale jinak 7. místo :)
Jak byl nervozní, tak byl i spocený,takže jsem ho nechala vyválet :) Pak jsem ho zase vyčistila a osedlala. Na chvíli jsem zase šla na oprácko a pak jsem sondovala u rozpisu a studovala jsem 2.fázy,protože 1. fáze byla pořád stejná :) Pak jsem si povídala s kamarádama a zjišťovala jsem,jak se to vlastně hodnotí :)Pak samotné jezdce pozvali na prohlídku dvofázovky,mi chodili spolu s Kiki a málem sme se podělali! :D Byli tam tak vysoký oxery,třeba 70 cm do výšky a 60 do šířky!!!! :D Tak jsem si říkla sama sobě...hodně štěstí... :D
60/70 cm- společné opracování
Další pětice na společné opracování na kolbiště k soutěži dvofázové skákání 60/70 cm :)
A bylo to fakt strašidelný...tak vysoký oxery! Já se bála, že mi Ferdík bude na tom oprácku vyhýbat a že budu asi muset odstoupit ze soutěže,nebo že pojedu,ale že mi většinu vyhne a budu vyloučena hned ze začátku za 2. neposlušnost..... zkušební skoky byli 3 a 4-kombinace (distanc) . Tak jsem najela na 3,úplně frčel,to byl normální kolmák 60 cm a najednou uviděl ten oxer,tak zrychlil ještě víc a já si tak říkam... ,,Tyjo Ferdo,jedeš tak rychle..jestli mi to vyhneš nebo zabrzdíš,tak letim!,, :DDD a jak tak beží,tak najednou fííí! On to úplně přeletěl! :D A já ho hned pochválila a začala pusinkovat...prostě, věděla jsem, že se na něj můžu spolehnout! :) Koukala sem na kámošku,která se na mě usmívala a i na ostatní...asi si říkali, že tak malej poník a běhá a skáče jak... :D Mimochodem...v soutěži 60/70 jsme s Ferdíkem byli nejmenší :)
60/70 cm- soutěž
Vjeli jsme do kolbiště....Pozdrav pro rozdhočí a jde se na to...Ferdovo tempo bylo vražedné :DD
První překážka byla kolmák...v pohodě,druhá překážka byl oxer...Ferdík se vznesl... :D Prostě zkráceně,všechny překážky v 1. fázy bez chyby,takže jsme mohli pokračovat do 2. fáze :) A v 1.fázy byla poslední překážka opravdu obří oxer a to sem si říkala...prosím,Ferdíku skoč to! :D A on to skočil!...úžasňák
2.fáze....to sem byla zamtená z Ferdíkova rychlého tempa, takže jsem si udělala oblouček navíc :D Byl to oxer (6.překážka z první fáze), další byl kolmák (7.překážka z první fáze) . a pak přišla ta chvíle....další překážka byl ,,bubák,, :D Kolmák s nápisem ,,Dimex,, a ještě ke všemu v tak blbém místě,byl na to hroznej nájezd,takže Ferdík vyhnul,ale opravili jsme se. A další překážka byl taky kolmák, taky ,,bubák,, s jedním břevnem a vlnou, zase nájezd naprd :D Takže další vyhnutí ale zase jsme se opravili.
Ale víte co? Je mi úúúúplně fuk, že nás diskvalifikovali za 2 neposlušnosti...já sem šťastná, že jsme všechno skočili a ani jsme nic neshodili. 1. fázy jsme jako jedni z mála dokončili bez chyby a hlavně jsme měli perfektní tempo! Prostě z něho mám neskutečnou radost, po tomhle věřím, že skočí cokoliv...! :)
Je to můj úžasný koníček, je strašně šikovný,moc ho miluju! :) Příště už to dáme bez chyby,ale hlavně že jsme se zúčastnili. Byli jsme tam nejmenší a všichni ohromeně koukali :D Kamarádka říkala, že co tak slyšela lidi tak ho jen chválili!
Prostě jsem na něho strašně moc pyšná!
Děkuji všem,...rodině za podporu a za to, že jsem mohla závodit a hlavně Ferdíkovi, že mě podržel a všem ukázal, že i když není papírový a že má trošku zaoblené bříško a kratší nožky, tak že může perfektně skákat!!! :)
Děkuji
Zároveň jsem získala 12 bodů do Středočeské parkurové hobby tour a tyto závody byli 1. kvalifikační kolo, ze 6 :)
Díky všem, že jste to přečetli až sem...a teď fotky...jsou jen ze skoků,příště dodám i fotky z opracoviště a tak :)

Byl fakt šikovnej, co jsem koukala na všechny fotky, tak měl ze všech největší rezervy... :D

Hodnoťte Ferdíka i mě,děkuji! :)

4.překážka oxer -kombinace(distanc)

Oxer...megarezerva! :D

Distanc :)

:)

40 cm :)

Špatnej odskok a já se pořádně nenadzvedla... :/ Ale všude jinde jo...nojo,každému se někdy stalo...Ten oxer byl mega velkej! :D

Poslední překážka v 40 cm :)

Bubák ,,Dimex,, :D

Skáčeeem :)

Wihíí! Letíme! :D

Soustředěný výraz... :D

Všechny fotky najdete zde: http://photo-teriz.rajce.idnes.cz/Stredoceska_parkurova_hobby_tour-1.kolo-Rohan_Zdice_4.5.2013/

Ahooooj! :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sunny Sunny | Web | 9. května 2013 v 16:31 | Reagovat

Tak to gratluju.... Museli jste si to užít, i když byl nejdřív problém s tím průkazem :D fotky jsou hezké...

2 Simi Maple Simi Maple | Web | 9. května 2013 v 18:00 | Reagovat

Jéééé krása! Já měla jet tuto sobotu parkur ale nakonec to nevyšlo :(

3 Anett Anett | Web | 9. května 2013 v 18:38 | Reagovat

Wow! O.o Smekám!! :) On si to tak krásně dává! I přes vyloučení určitě supr zkušenost.. :) Příště tam všechno vyhrajete! Šikulové jste! Ta druhá fotka mě úplně překvapila! Super! :)

4 Kate Kate | Web | 9. května 2013 v 19:19 | Reagovat

Ty jo tak to musel být úplně krásnej den, vůbec nevadí že vás vyloučili za dvojí neposlušnost i tak je to krásnej výkon. Fotky jsou moc pěkné a jak říkáš ne každému vždy odskok vyjde a pak to vypadá jak to vypadá. Jen tak dál. Přeji vám hodně úspěchů i nadále :-)

5 Betty Betty | Web | 10. května 2013 v 12:12 | Reagovat

Ano měla jsem jiný blog ! :-D spřáteluješ ještě  ? :-) nechceš spřátelit znovu ? :-D napiš na blog prosím :-)

6 NaTyy NaTyy | Web | 10. května 2013 v 12:22 | Reagovat

pěkné fotky :))

7 Rivee Rivee | Web | 10. května 2013 v 15:26 | Reagovat

Šikovní jste! Museli jste si to pořádně užít, vážně koukám, jak jste dobří! Tak snad i já moje první hobbíky zajedu takhle dobře, i když drezuru. :)
Fotky jsou taky moc hezké. :))

8 Lajka Lajka | Web | 11. května 2013 v 10:34 | Reagovat

Proč mám takovej blbej pocit, že jsem je viděla na Fb? Jinak ponclíka obdivuji. Já jsem jezdila na shetlanďákovi a ke skokům ho nikdo nedonutil. Vždy, když viděl, že chci skákat, tak když jsem pobídla (otěže měl volné, skoro mu viseli) tak začal jen couvat a ani bičík na něj nepomohl, ale u něj je spíše tento problém spojený, že není správně obsednutý, tedy, že reaguje na "kopance" do slabin a zatáčí jen na hubu :-? Musím uznat, že ti to na fotkách moc sluší :-)

9 NaTyy NaTyy | Web | 11. května 2013 v 12:59 | Reagovat

Beru Tě do Affs :-)

10 Veronic.a Veronic.a | Web | 11. května 2013 v 19:10 | Reagovat

Páni.. Úplně čumím. 8-O Jste moc šikovný! Ferdík je úžasný. :-)

11 Addada Addada | Web | 13. května 2013 v 17:08 | Reagovat

Taky mám Silvra teď docela nadupanýho :D Jsem zvědavá na moje první závody v této sezóně, jak dopadnem :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama