Výročí :)

13. prosince 2013 v 20:41 | Teriz

Ahoj, ano...už je to zase celá věčnost co sem se neuzvala .... -_- :/
Promiňte...mám vám toho tolik co napsat ale prostě se né a né dokopat abych to napsala.... >.< :D

Dnes něco o Rudánkovi a o tom, jak začínáme OBSEDAT! :)Dnešní článek je věnován 2 ročnímu výročí :) Rudánka máme již dva roky :)
Ani bych to neřekla!! :O Strašně to letí :)

Je to skvělý kůň, nehápu, jak sem ještě o prázdninách mohla vůbec jen uvažovat o jeho prodeji nebo dokonce výměněn za jiného koně... Promiň Rudánku!
Už sme toho zažili celkem dost. Troufnu si říct, že náš vztah je čím dál tím hezčí :)
Snad to bude jen a jen lepší :)
Je to tedy dva roky, co ho máme,doufám že nám to bude držet co nejdýl,snad se navzájem nezabijem :D
Někdy mě zlobí,někdy bych ho nejradši sežrala za to jak se chová, ale je to strašně hodnej kůň, není v nitru zlý a zákeřný a to je hlavní :) Mám tě moc ráda Rudánku! Nezlob nás,hlavně Ferdu a tu babičku ! :D :)
Dále taková novinka...pomalinku jsem se dala do obsedání Rudyho :)
Ano, ještě mu nebyli tři roky, také že na něm nijak nerajtuju, jen pár prvních nesmělých krůčků pro začítek, dalo by se tomu říkat zatěžkávací zkouška :D

Foto :)

Snad nám to půjde čím dál tím lépe :)

První den, co jsem zkoušela na něj sednout na delší dobu, tak jsem ho pobízela vpřed-mlaskala jsem, jenže on je z práce ze země zvyklí, že na zamlaskání se na mě otočí,příjde ke mě,nebo přechod do rychlejšího chodu.Učili jsme se i na rozchod, ale nutkání otočit se za mnou bylo prostě vetší :)
Jenže problém, jak to má udělat když na něm sedím? :D
Takže pořád jen tak zoufale otáčel hlavou ,a nebo dělal obraty (šikulááá :DD), důležité ale bylo, že mě na sobě úúúplně v pohodě nechal po celou dobu,co sem na něm seděla.
Jediný pohyb který dělal byl obraz a s oblibou couval :D Jen prostě nedokázal pochopit, že po něm chci krok vpřed :) Ale to je dobře, nemůžu po něm chtít aby poprvé hned všechno chápal.
Druhý den jsme byli na procházce a tak jsme hodně trénovali rozchod na mlasknutí, krásně vnímal takže myslím, že si toho dost zapamatoval.
Další den, jsem si řekla že to zkusíme znova. Jinak co se týče dotahování podbřišníků, tak na mě jen tak nechápavě kouká, taky bez problémů, je skvělej :)
Sedla sem si na něj a opakovalo se to, co první den. Couvání, obracení. Nechali jsme se vodit od kamarádky, stejně jako první den, tak to bylo dobrý.
Pak jsme jen tak stáli, když jsem se nad tím tak zamyslela....

Rudy byl během prázdnin na tom výcviku přirozené komunikace, jeden z nejdůležitějších kroků a cviků, prostě základ. Znala jsem jeho význam, proč se to musí tak pečlivě cvičit a proč jsem to musela s Rudym dělat pořád dokola.
Když v tom mě napadlo i využití, které asi není úplně běžné, ale mě se to prostě hodilo :D
Když vysílám na kruh, dávám povel paží dostrany, tak jsem se prostě ze hřbetu naklonila a otaží mu ukázala na stranu a vualááá, krok! :D :)
Trklo mě to,prostě se pohyboval za řídící částí svého těla, za hlavou.
Super,super, takže už jsme věděli jak na krok.
Navíc, když jsem k tomu přidala hlasový pove ,,Jdi krok, tak to zbistřil a vydal se na těch svejch hromotlouckejch nohách vpřed :D
Prostě potřeboval něco co zná, a mým zvláštním hlasem ,,Jdiii krok,, si vzpoměl na naše vysílání a hned věděl co má dělat.
Další ,,tréninky,, už jsme se pohybovali krásně, do stran, dopředu i mnou řízené obrácení.
Prostě jsme si na to přišli oba :)


Chápu, ža asi spoustu z vás a i spoustu ostatních nebude souhlasit s mými způsoby, vím že se vám nebude líbit, že jsem přišla na rozchod až když jsem byla na něm....
JSme oba samouci, mě to tak vyhovuje, myslím, že toho tolik nedělám, jen přípravu. Snad nic, co by ho do budoucna mohlo zkazit a pokud jo, udělala jsem si to sama, stejně na něm budu jezdit jen já, takže pokud ho nebudu ničit jakože fyzicky tak když si sedneme stylem spolu, nevidím problém :)

Kdyby někdo měl třeba nějaké rady a nebo snad dokonce zkušenosti z obsedání, dejte vědět, všechno se hodí ;)

Mějte se kráááásně, co nejřív další článek!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 The Wall The Wall | Web | 15. prosince 2013 v 7:56 | Reagovat

No jo, někdy na psaní článků čas - to je pak lepší dát si odpočinek, aby jsi pak měla znovu náladu psát :-) :-).
Páni - tak blahopřeji k šťastnému výročí! Ať vám vydrží ještě dlouho ;-).
Můj Ben je strašně hyperaktivní a neposlušný, ale stejně ho miluju :3.
Tak to je chytrý, že na zamlaskání přijde - ty jsi si ho tedy vycvičila :D :D.

2 Hanif Hanif | Web | 15. prosince 2013 v 13:34 | Reagovat

jste moc šikovní ;-)

3 Rivee* Rivee* | Web | 15. prosince 2013 v 15:35 | Reagovat

Páni, vy jste šikulové!! :)) Úžasní!! :-) Fakt, krásně se k sobě hodíte. :) A máš to dobré, že až budeš na Ferdíka moc velká, budeš mít vlastně Rudánka. :)
Jinak nic lepšího, než pracovat s mladým koněm pomocí PNH snad není, moc dobře jsi si vybrala. Rozhodně lepší, než když se těm koním hned rvou do huby udidla a pak jsou akorát strašně tvrdí na hubu.
S obsedáním zkušenosti nemám, ale co jsem viděla, tak rozhodně doporučuju se podívat na videa od Zuzky Prokopové. :-)

4 Katy Katy | Web | 18. prosince 2013 v 17:40 | Reagovat

Gratuluji k výročí! No já jenom čumím..jste fakt šikulky!! S Rudánkem ti to moc sluší!Já vůbec o obsedání nevím,netuším co bych dělala :D ale jak jsem se dočetla tobě to jde vážně skvěle! Zachvíly budete určitě někde lítat po polích! :D Vážně vám přeji ať se vám daří čím dál tím víc :)

5 Calimë. Calimë. | Web | 20. prosince 2013 v 21:08 | Reagovat

Čučím, jak je Rudy klidný a nesnaží se tě za každou cenu zhodit :-).
Kamoška když obsedali koně, tak to bylo rodeo :D.
Hodíte se k sobě. Budete (teda už jste) jistě skvělá dvojka :-).

6 Klára Klára | Web | 21. prosince 2013 v 13:31 | Reagovat

Gratuluju :) ... Jinak pokuď vím že kůň je připraven ve 2 letech nebo po druhém roku svého života tak není problém... obvzlášť u tších koní.. znám dost koní (no chladnokrevníků) kteří jsou obsednutí ve 2 nebo po druhém rokua  jsou lepší než ti co byli obsedání po 3. roku ;)

7 Kačka Kačka | Web | 21. prosince 2013 v 22:35 | Reagovat

Jste šikovní :) gratulace! Máte můj obdiv, musíte spolu mít skvělý vztah, když bez problémů poslouchá a ještě tě na sobě nechá sedět :) Jen tak dál, držím pěsti :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama